Кацапіна Антоніна Михайлівна кращі роки свого життя посвятила навчанню мас — жінка сорок два роки пропрацювала вчителькою російської мови в одній із гімназій Запоріжжя, поки місцеві чиновники не вирішили скоротити її через реформи.
Стару викладачку журналісти «Запорізьких сенсацій» зустріли на вулиці за її звичною справою — спустошенням сміттєвих баків. Жінка збирає вторсировину і здає її на переробку, іноді знаходячи при цьому цінні речі.
Ми вирішили дізнатися, чи не потрібна старенькій допомога і слово за словом розговорили нещасну:
— Я віддала найкращі роки і всі сили на освіту дітей, а тепер маю ховатися від їхніх поглядів?!,
— дивується пенсіонерка.
Закінчивши у 1972 році Запорізький педагогічний коледж, Антоніна Михайлівна вступила на кафедру російської філології при Запорізькому національному університеті, де й розпочала свою кар’єру.
Жінка довгі роки навчала студентів, опублікувала безліч наукових праць про класиків російської літератури, часто захищала честь вишу на міжнародних наукових конференціях у Москві та Санкт-Петербурзі. Пізніше, не бажаючи освоювати нові технології, перейшла викладати до 47-ї гімназії.
У бабусі в Запоріжжі практично нікого не залишилося. Син вигнав рідну матір на вулицю, а дочка зараз живе в Москві — дівчина подалася до МДУ, але замість вступу успішно завагітніла і тепер виховує двох молодих кацапюр.

Своїх онуків через війну Антоніна Михайлівна може бачити лише по інтернету, але й з ним останнім часом проблематично:
— Мені доця подарувала новенький iPhone, але його вкрав хтось із моїх співмешканців під час чергової пиятики,
— неохоче зізнається жінка.
Щоб хоч якось прогодуватись, старенька змушена здавати свою батьківську квартиру студентам, а сама перебивається то на вулиці, то у знайомих із Кічкаських бараків, де ми й зустріли пенсіонерку.
— Я на життя не скаржуся, і як казав один із моїх улюблених поетів Антон Павлович Чехов, «х*й мені в рот і не еб*т», — резюмує п’яна струха.
А як справи в інших учителів?
Нагадаємо, що після повноцінного вторгнення Росії в Україну багато українців переглянули свої погляди і почали масову дерусифікацію.

Починаючи з вересня 2020 року, Міністерство освіти і науки України переводить російськомовні школи на викладання українською мовою в рамках прийнятого у 2017 році закону. Перехідний період планується завершити до 2023 року.