Можуть і не таке: вчені провели експерименти над вовками

Дослідники з Шеффілдського університету зробили низку сенсаційних відкриттів у поведінковій моделі вовків.
Можуть і не таке: вчені провели експерименти над вовками
Читать эту новость на русском

Щоб вовки лежали на верхніх полицях плацкартного вагону — явище незвичне, втім, виходячи з останніх дослідженнь британських вчених з Шефілдського університету, — більш ніж реалістичне.

Професор біхевіористики Уолтер Уайт вважає, що будова тіла вовка дозволяє йому спокійно лежати навіть на верхніх полицях. Вчений провів низку експериментів над вовками, встановивши в їх клітках полиці різної висоти.

Біхевіоризм (від англ. behaviour – поведінка) — систематичний підхід до вивчення поведінки людей і тварин.

Експеримент дав досить цікаві результати, відкривши раніше невідомі області в бехівіористиці вовків:

— Ми помітили, що найвищі, а часом і важкодоступні полиці, займав один і той же вовк, який відіграє у зграї роль альфа-самця (ватажка, — ред.),

— радіє вчений.
Вовки з верхньої полиці

Зі слів професора, створивши штучне середовище, що нагадує купе в плацкартному вагоні, серед вовків почала вибудовуватися чітка ієрархія — нижні ряди займали поранені особини, а також вовчихи з дітьми та старі представники зграї. Середні полиці, в основному, були зайняті молодими вовками, а найвищі — лише одним вовком, що займає лідируючу позицію в зграї.

— Ми підозрювали, що вовки можуть підніматися на вершини, але не до кінця розуміли, навіщо вони це роблять, — ділиться враженнями завідувач кафедри біхевіористики Аарон Пол. — Можливо, знання, отримані в ході експерименту, допоможуть нам краще розібратися в цьому.

За словами вчених, їхньому подиву не було межі, коли ватажок зграї почав «водити» на верхні полиці самиць для спарювання.

Верхня полиця — улюблене місце для парування

Професор Томас Роджерс вважає, що у такий спосіб альфа-самець демонструє своє верховенство та перевагу над зграєю. Проте, лаборант Елізабет Тейлор не згодна зі своїм колегою, і вважає, що подібна поведінка вовків «є природньою для замкнутого середовища»:

— Не маючи достатнього простору для реалізації своїх фізичних потреб, тварина обрала найбільш «затишне» з усіх наявних місць — верхню полицю,

— пояснює свою позицію молода дослідниця.

Вчені планують продовжити свої експерименти над вовками, зокрема, дослідити їхнє спарювання в умовах замкнутого простору.

Цікаві факти про вовків
  • Вовки є найбільшими членами сімейства собакових. Середня довжина тіла дорослого вовка становить близько 1,5 метра, а вага може сягати 80 кг.
  • Вовки живуть у зграях від 2 до 36 особин. У зграї зазвичай є пара ватажків, які є головними мисливцями та захисниками.
  • Вовки дуже соціальні тварини і мають складну систему спілкування. Вони використовують різні звуки та жести, щоб спілкуватися один з одним.
  • Вовки обирають обмежений ареал і можуть захищати свою територію від інших зграй за допомогою агресивної поведінки та бойових виступів.
  • Вовки є одними з найефективніших хижаків у світі. Вони можуть вполювати різних тварин, таких як оленів, лосів, зайців і навіть бізонів.
  • Вовки мають дуже гострий слух і зір, що дозволяє їм знаходити їжу на великих відстанях. Вони також мають відмінний нюх, який допомагає їм знаходити видобуток у темряві або на великих відстанях.
  • Вовки можуть пройти понад 60 кілометрів на день у пошуках їжі. Вони також можуть перетинати океани та озера, щоб знаходити нову територію та видобуток.
  • Вовки відіграють важливу роль в екосистемі, допомагаючи контролювати чисельність видобутку та підтримувати здоров’я екосистеми загалом.
Total
0
Shares