Систематичні обстріли критичної інфраструктури терористами рф та постійні перебої в електропостачанні змусили українців шукати альтернативні джерела світла та струму. Серед найпопулярніших рішень — купівля генераторів та зарядних станцій, а серед найдоступніших — ліхтарики, USB-лампи та павербанки.
Через збільшений попит перелічені товари швидко стали дефіцитними, а ціна на залишки піднялася в рази. Ліхтарики, які до війни коштували десь 70-100 гривень, тепер з легкістю продаються за 250-500 гривень і це вважається середнім сегментом. Згодом, коли постачальники навезуть достатню кількість товару, ситуація з цінами нормалізується.
Проте, завищені ціни, за словами Андрія Твердолобова, не найбільша проблема:
— Багато продавців зацікавлені в тому, щоб продати свій товар будь-якою ціною якомога швидше, тому вони приховують важливу інформацію: налобні ліхтарики — це суцільне зло,
— обурюється чоловік.
За словами запорожця, ліхтарики зараз не потребують особливої реклами, бо вони дефіцитні і потрібні всім. Люди готові брати все, що може світитися від батарейок чи акумуляторів, включаючи налобні ліхтарі. Перевага останніх полягає в тому, що ви отримуєте обидві вільні руки. А головний недолік, про який замовчують продавці — такі ліхтарики, на думку потерпілого, приваблюють комарів.

Отримати відповіді на запитання «де хлопець знайшов комарів наприкінці грудня» і «чому кровопивці віддають перевагу налобним ліхтарикам» ми вирішили у головного інсектолога в Запорізькій області Олексія Букашкіна:
— Хоча комарі за 46 мільйонів років суттєво не змінилися і успішно пережили льодовиковий період — це зовсім не означає, що вони не впадають у сплячку,
— сміється експерт.
Так, самець комара в середньому живе до 10 днів, а після спарювання помирає. Самки комарів проводять холодні місяці у неактивному стані у захищених місцях, таких як порожні колоди чи норки тварин. Комарі входять у стан спокою, подібно до ведмедя або білки, що зимує в сплячці, і можуть перебувати в такому анабіозі до шести місяців. Покусати наприкінці грудня сонні комарі точно б не змогли — у них в цьому немає жодної потреби. Тож чоловік або щось плутає, або чогось не домовляє.

З приводу налобних ліхтариків наш експерт теж певен, що це скоріше звичайна упередженість запорожця, аніж примха комарів:
— Комарі знаходять свою майбутню жертву через надлишок вуглекислого газу в повітрі, тепло від тіла, а також пари молочної кислоти, які є в поті людини, — пояснює вчений. — Грубо кажучи, вони з таким самим успіхом можуть покусати людину у повній темряві, і ліхтарик тут ні до чого.
Тому, можете сміливо купувати освітлювальне обладнання, брати ліхтарики на рибалку і не боятися, що вони приваблять комарів. Хоча, нещодавно ми писали про пенсіонера, якого покусали дрони, що злетілися на світло.